שלבי הטיפול - מידע כללי

שלבי הטיפול

ראשית עלייך למלא את השאלון הרפואי הנמצא כאן ולהעבירו לאבחונם של צוות המומחים – לאחר קבלת האישור אנו ניצור איתך קשר על מנת למסור הנחיות הגעה והכנה לטיפול.
* את הטיפול ניתן לקבל באחת מן המדינות הבאות: ארה"ב, שוויץ וגאורגיה.

 

זמן השהות הכולל הינו 7 ימים. על החולה להגיע בליווי של בן משפחה/חבר קרוב ולנחות יום טרם הטיפול.

שלבי הטיפול

1. פגישת הכנה

לאחר מילוי השאלון ואישורו על ידי הצוות הרפואי, תקבע שיחת זום בה נציג מהצוות ישוחח עם החולה ובן משפחתו בכדי להסביר את כל שלבי הטיפול, למסור הנחיות טרם הגעה ואשפוז ולענות על כל שאלה.

2. בוקר הטיפול

הגעה לבי"ח. המטופל יאושפז  במחלקת ANR, למשך 24- 36 שעות. במחלקה ימתינו לו צוות אחיות ורופאים מקצועיים ומנוסים שהוכשרו במיוחד על ידי ד"ר וייסמן. המטופל יעבור בדיקות מעבדה וכן בדיקה קלינית שגרתית.
יינתנו תרופות המאפשרות הכנה נוחה להרדמה.

3. צהריי יום הטיפול

תחילת ההרדמה נעשית בשלבים, הפציינט מורדם למשך כ4-6 שעות. במשך זמן ההרדמה,הקולטנים האופיאטים ייחסמו, התסמניים של גמילה מסמים יופיעו ויהיו תחת שליטה מלאה, לבסוף יעלמו. 

4. הערב והלילה של יום הטיפול

לאחר שהמטופל יתעורר מההרדמה, אנו נאפשר לו לעבור את הלילה בשינה רגילה תחת פיקוח והשגחה רפואית.

5. יום השחרור

מהבוקר, אנו נמשיך את הטיפול במתן תרופת נלטרקסון השומרת על החסימה שבוצעה יום קודם. מדובר בתרופה לא ממכרת, שאינה משפיעה על מצב הרוח. הנלטרקסון נקשר לקולטני האופיאטים תוך סילוק האופיאטים מהם.
נטילת הנלטרקסון מפחיתה באופן מהותי את הכמיהה לאופיאטים בהופכה כל שימוש אפשרי באופיאטים לחסר
השפעה על מצב רוחו של החולה, כך שהתרופה מנטרלת את השפעת הסם המוכרת. לאחר מכן אנו מעודדים את המטופל לקום, לשתות, לאכול ולהתכונן לשחרור והמשך ההתאוששות. ברוב המקרים המטופל יעזוב את הקליניקה בצהרי היום.
כבר בצאתו מהקליניקה, המטופל משוחרר לחלוטין מהתמכרותו, הנלטרקסון מתחיל להשפיע ותופעות הדחף / הכמיהה ייעלמו.
החולה ממשיך בטיפול תרופתי, (נלטרקסון), למשך מס' חודשים שבסופם לא יחוש בדחף גם ללא צריכת התרופה. (מספר החודשים בהם יצטרך ליטול המטופל את הנלטרקסון מותאם לכל חולה על פי רמת התלות שפיתח ומצבו הכללי)

לאחר השיחרור

לאחר השחרור ובמהלך ההתאוששות החולה יקבל ייעוץ והדרכה לתכנון המשך השתלבות מחודשת לחיים תקינים.
הקליניקה תהיה זמינה לייעוץ לחולה ולבן משפחתו גם לאחר הטיפול.

מאז 1992, ד"ר וייסמן וצוותו הובילו את המאבק במגיפת האופיואידים העולמית. במשך יותר מ-30 שנה, הם חלקו את המומחיות שלהם בטיפול ב-ANR עבור תלות באופיואידים עם ממשלות וארגוני בריאות מכל רחבי העולם.